close
Kuchyň

Černá kuchyň – držte se těchto pravidel a vaše kuchyň bude dokonalá

S tmavými kuchyněmi se v poslední době roztrhl pytel. Jenže ne vždy je černý kuchyň trefou do černého. Abyste ze své kuchyně vytvořili elegantní místnosts nádechem luxusu, poradíme vám, čeho se držet a s čím černou kombinovat.

Kdy zvolit černou do kuchyně?

Všichni chceme sofistikovanou kuchyni, která všem vytře zrak. Jenže zásadním faktorem toho, zdali do tmavých barev jít, je místo. Jestliže máte malý prostor, rozhodně na černou kuchyni zapomeňte. V tomto případě můžete zvolit kombinaci černé s bílou nebo ještě lépe, s přírodním světlým odstínem. Nejideálnější však je zvolit černou pouze pro doplňky nebo spotřebiče, protože při malém prostoru je třeba držet se hesla čím světlejší, tím větší prostor.

Myslete na světlo

Jak jsme již zmínili, černá kuchyň nejlépe vynikne ve větší místnosti, která disponuje dostatkem přirozeného světla. To zajistí, aby kuchyň nevypadala jako tmavá komůrka. Využívat můžete také různých designových prvků, jako je například lesk a mat povrchů. Díky tomu, že lesk odráží světlo, opticky prostor zvětší. Také chladnější odstíny umělých světel jsou v tomto případě vhodnější. 

Na detailech záleží

K dokonalosti svou kuchyni dotáhnete, jakmile přidáte detaily, které kuchyni oživí a dodají jí tu pomyslnou třešničku na dortu. Velmi populární jsou leštěné mosazné a zlaté doplňky, jako například vodovodní baterie, úchytky na skříňkách apod.

Vhodné barvy

Černá je barvou univerzální, kterou můžete kombinovat s jakoukoliv barvou. V případě kuchyně se sama vybízí barva bílá, jedná se o velmi silný kontrast, který zajistí vyváženost. Oblíbené jsou také různé odstíny hnědé, ovšem zde je třeba větší prostor. Další možností je jsou také studené odstíny šedé, které prostor prosvětlí nebo naopak, pro její zútulnění můžete použít tóny oranžové, žluté či zlaté.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : barvyprostor

The author Michaela

Leave a Response