close

Dokáží se dostat opravdu všude . Neuvěřitelnou rychlostí se dokáží rozlézat po stěnách , stropech , koutech , parapetních deskách , obkladech , dlaždiček , dokonce i po podlahách , kobercích a textiliích . Jednoduše doplácíme na chyby , kterými těmto nechtěným návštěvníkům otevíráme dveře dokořán , proto se nedivte , že se tito samozvaní hosté natažený v kterékoli místnosti bytu či domu a vy se jich ještě stále nevíte zbavit . Nyní navíc přichází chladné období poskytující těmto mikroskopickým houbám výborné životní podmínky. Jak se tedy plísním můžeme vyvarovat?

Možná jste se i vy přesvědčili o tom jaké umí být nepříjemné nejen z estetického hlediska , ale zejména z toho zdravotního . Tento hygienicky škodlivý doplněk vašeho příbytku nepozorovaně přináší svým obyvatelům do ovzduší toxiny způsobující alergické reakce a onemocnění spojené s bolestmi hlavy , rýmy , astmatu , zánětu dutin nebo podráždění sliznic či dýchacích cest .

Při této havěti však zdvořilé narážky na odchod nepomáhají . Před tím než použijete chemické zbraně z regálů vašich drogerií však musíte znát , čím jste si ji přivolali . Nadarmo budete bezhlavě stříkat fleky , když se nezamýšlel nad odstraněním vad , které plísně vroucně přivítali .

Proto dbejte na správné větrání místností hlavně teď, když je velký teplotní rozdíl mezi interiérem a exteriérem , který zapříčiňuje kondenzování vlhkosti na vnitřním povrchu . Pravidelný úklid , vynášení odpadků , odmrazování chladničky a mrazničky , používání ventilátorů na toaletě av koupelně , nainstalování kuchyňského digestoře abyste předešli pářením během vaření , nebo netěsné , prodyšné umísťování nábytku , které umožní stěně dýchat a hlavně finančně náročnější zateplení domu. To vše by měly být průběžné opatření , kterými zabráníte opětovnému vzniku plísní . A teď do boje za zdravý domov !

mata.l

The author mata.l

Leave a Response