close

Trend úspornosti hluboce zasáhl současný způsob stavby , při které se dává přednost dobrým tepelněizolačním vlastnostem obvodového pláště. Mezi nejlepší faktory ovlivňující snížení tepelných ztrát od volby tloušťky zdiva až po střechu patří fasádní zateplovací systém . Mezi nejčastější volenými najdeme však kontaktní , jejichž materiál se lepí přímo na povrch budovy.

Tato alternativa vám nepřinese jen pozitiva úspory energie a tedy vaší peněženky , ale i estetické výhody , které spočívají v odstranění viditelných stavebních poruch , jako jsou tepelné mosty , ošklivé praskliny , fleky od zatékání či starý vzhled , a tím nabudí zcela nový dojem celku.

Při zateplování je třeba dbát na správný technologický postup a kvalitní výběr materiálu. Tento systém je možné realizovat s polystyrénovými nebo minerálními tepelněizolačními deskami , jejichž lepení a kotvení spolu s přijímanou stavební chemií vyžadují malé rozdíly oproti jemu podobných .

Abyste na konci docílili žádaný efekt , který by dokonale splňoval vaše potřeby , je nutné podstoupit odbornou analýzu jednotlivých částí obvodového pláště a samozřejmě naprojektování podrobného návrhu zateplení objektu. Stejně se neobejdete bez experta na tloušťku izolačního materiálu , která se vypočítává na základě způsobilosti a typu již existující konstrukce. Uvědomte si , že šetření na nekvalitních komponentech systému , které musí splňovat přísné technické parametry , se častokrát odráží na budově z hlediska životnosti .

O povrchovou úpravu se postarají omítky , při kterých barevném sladění se meze vaší fantazii opravdu nekladou. Proto si můžete z bohatého výběru zvolit opravdu velmi zajímavé kombinace , které rozzáří novou fasádu budovy přesně podle vašich představ .

mata.l

The author mata.l

Leave a Response