close

Na téma zateplování už toho bylo napsáno tolik, že už jen těžko vymyslíme něco nového. Ale protože opakování je matka moudrosti, připravili jsme pro vás malé shrnutí, které vám může ušetřit velké peníze.

Nejpoužívanějším materiálem jsou polystyrénové desky. Dobře se s nimi pracuje a jsou nejlevnější variantou, jak udržet teplo v domě. Druhý nejpoužívanější materiál je minerální vata, je ale o něco dražší. Hodí se tam, kde jsou na zdech nerovnosti a hlavně tam, kde potřebujeme nehořlavou a zvukotěsnou izolaci. V obou případech jsou izolační vlastnosti prověřené, proto se obvykle rozhodujeme mezi těmito materiály. Jsou ale i jiné

Sendvičové desky

Potřebujete levné řešení s požární odolností? Zkuste sendvičové desky vyrobené z pěnového polystyrenu a minerální vaty zároveň. Tyto desky získaly výhody obou materiálů, takže jsou výbornou izolací tepelnou i zvukovou, přitom je jejich cena nižší, i když jsouý dražší než pouhý polystyren. Dají se ale využít i jako protipožární dělící pásy v izolaci.

Provětrávané fasády

Pro zateplení obvodových zdí s u novostaveb stále častěji používá tento kompletní zateplovací systém tvořený roštem  obklady. Izolace se dává do roštu, mezi ní a obklady pak je odvětrávaná mezera. obklady jsou imitací cihel, takže dům celkově působí jako vystavěný z cihel.

Stříkaná izolace

Je nesporně velmi užitečná tam, kde potřebujete vyplnit dutiny a spáry, či srovnat nerovnosti. Hodí se při zateplení podkroví, různé sendvičové konstrukce a podobně. Je zvukotěsná a hlavně vzduchotěsná. výhodou je, že při stříkané konstrukci nevznikají plísně.

Vakuová izolace

Má sice vyšší pořizovací cenu, hodí se ale všude tam, kde se nedá udělat zateplení klasickými materiály. Jedná se o speciálně tvarované polystyrenové desky, v nichž je deska vakuové izolace. Takto izolované domy si ponechávají svůj vzhled,takže může být zateplen i dům chráněný památkovým úřadem.

Tags : čím zateplovatjak zateplit podkrovíjak zateplit starý důmtepelná izolace

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response