close

Pokud se o home design zajímáte, víte že to, co návrháři prezentují teď, se do 3 – 6 měsíců objeví i v našich domácnostech. Směr, kterým se budou trendy ve stylovém bydlení ubírat snad všichni tušíme, pojďme se ale podívat na konkrétní předpovědi ze zahraničních zdrojů.

Home design 2018 by Pantone

Společnost Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro letošní rok je to například greenery, tedy svěží zelená, s jakou se setkáváme teď na jaře v přírodě. A zelená se v současné době v našich interiérech opravdu hojně zabydluje, ať už na zdech, bytovém textilu nebo ve formě květinových stěn.

Pro příští rok si společnost troufla předpovědět, že se v našich domovech objeví více kovového nábytku a dekorace v intenzivních barvách, jako jsou fuchsiová, fialová a tyrkysová.

Trendy podle Doneger group, jak je zachytila Kelly Elko

Americká blogerka zabývající se bytovým designem se se společností Pantone shoduje ve zvýšeném zájmu o kovový nábytek, především pokud jde o postele. V barvách jsou to především chladné tóny vody, od tyrkysové po azurovou. Mořský svět se promítne i do vzorů a dekorací: hvězdice, chobotnice a mořští koníci by měli ovládnout naše interiéry. Žhavým tipem Kelly Elko jsou bublinové lustry.

Oživte svůj domov tím, že se zbavíte těchto zastaralých trendů

Některé styly jsou pomalu na ústupu a je to tak dobře, protože už bylo moc vintage a retro kousků v našich obývacích pokojích. Stejně tak už příliš nesázejte na trubky a surové dřevo v interiéru a další industriální prvky, nejsou sice ještě tak úplně mimo, moderní design se ale vydává jiným směrem.

Čeho ale je opravdu příliš, to je bílá barva v kuchyni. Bílé zdi, bílé skříňky, bílá podlaha – až moc sterilní a neosobní. Vdechněte vaší kuchyni život a dopřejte jí barvy.

Na závěr jeden praktický tip od návrháře Lawrence-Bullarda, který radí, jak se vyrovnat s rychlou změnou stylů  v home designu: “Vždy si kupte obyčejnou pohovku a měňte jen potahy na polštářích. Je to jako když si koupíte klasické šaty a obměňujete doplňky.”’ Co se týká vzorů bytového textilu, předpovídá vzestup vzorů s tropickými rostlinami.

Tags : bytový designhome designmódní trendy v bydlenístylové bydlení

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response