close

Při zařizování bydlení se často dopouštíme chyb, které pak kazí celkový dojem našeho snažení. U nás je zatím spíš výjimkou najmout si bytového designera, aby vám navrhl moderní a přitom funkční uspořádání nábytku a dalších prvků, jež vytváří celkovou atmosféru bydlení. Jestliže se tedy do tohoto nelehkého úkolu pouštíte sami, vyvarujte se následujících chyb, které jsou pro bytovou architekturu těmi největšími prohřešky.

1. Hodně nábytku

Příliš mnoho nábytku se spoustou dalších doplňků působí chaoticky, neuspořádaně a někdy tak může prostor působit jako skladiště. Kvůli hromadě věcí v místnosti se prostor opticky zmenší. Nadbytečně vybavené místnosti jsou většinou neútulné, nehezké a hlavně naprosto nepraktické.

2 Celebrity styl

Má vaše oblíbená herečka úžasně vybavenou kuchyň a zpěvačka zase úplně skvěle vychytanou ložnici? Kopírování obydlí hvězd je asi největší nesmysl, který se v našich bytech objevuje. Uvědomte si, že prostor, jímž disponujete, je naprosto odlišný od interiéru vaší celebrity a stejné je to i s potřebami.

3. Směs stylů

Máte v obýváku etno zařízení, ložnice je jako budoár francouzské komtesy a v kuchyni převažuje retro? Není nic nevkusnějšího, než toto matení smyslů. Interiér musí být jednotný, místnosti by měly být propojeny stejným stylem, protože ten je v podstatě vaší vizitkou.

4. Katalogový byt bez špetky osobitosti

Stejně jako je nesmyslné kopírování bydlení slavných, ani zařizovat podle katalogu se prostě nemůže. To, co vypadá tak úchvatně na fotografiích, se po čase ukáže jako nefunkční a nepohodlné uspořádání bytu, v němž se skutečně bydlí a neslouží jen pro focení. Vaše bydlení si žádá vaši invenci, nápady a rukopis, jímž se stane originální.

5. Plýtvání barvami

Stejně jako je naprosto nepřípustné míchání různých stylů, je skutečně hrozný nápad kombinovat příliš mnoho barev. Jednotlivé místnosti musí být barevně propojeny, je dobré použít jen několik odstínů, s nimiž si budete pohrávat ve všech místnostech. Na druhou stranu i použití jen jedné barvy ve všech místnostech je nevhodné řešení. Umíte si představit, že máte celý byt například zelený?

 

Tags : bytový designhome designzařizování bytu

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response