close
Bydlení

Ložnice: věci, které do této místnosti rozhodně nepatří

Ložnice je místem, kde si člověk odpočine a doplní energii. A přestože se do ložnice pravděpodobně opravdu jdete jen vyspat, může obsahovat něco, kvůli čemuž nebudete moct usnout nebo jen tak na moment vypnout. Mezi nejčastější rušivé elementy patří následující věci.

Nepořádek

Fyzický nepořádek vyvolává v člověku nepořádek duševní, který je příčinou toho, že se nemůžete zrelaxovat. Je naprosto jasné, že ložnice by měla být stále uklizená. Dejte si pozor zejména na špinavé prádlo nebo oblečení, které je potřeba opravit, na rozbitou lampičku či jiné rozbité předměty a dokonce i knihy, které se vám hromadí na nočním stolku, ale stále nemáte čas si je přečíst.

Dokumenty a pošta

Pokud se vám v ložnici někde válí pošta nebo nějaké dokumenty, nyní je ideální čas je protřídit a vyhodit to, co nutně nepotřebujete. Ruku na srdce, odpočívalo by se vám dobře, kdybyste před sebou viděli nezaplacené účty? A v případě, že vaše ložnice funguje také jako pracovna, snažte se vždy po dokončení práce stůl uklidit tak, aby vše bylo pečlivě poskládané a uklizené v šuplíku či pořadačích.

Zastaralé památeční předměty

Udělejte si chvilku a prohlédněte si svou dekoraci. Pokud je vaše ložnice plná sentimentálních předmětů, jako jsou staré fotografie, sošky a drobnosti, výrazně je eliminujte. Nechte minulost odejít, abyste uvolnili místo pro nové vzpomínky a zážitky.

Staré věci, které už nepoužíváte

Ty hromady starých učebnic, tašky nenošeného oblečení a zastaralá dekorace? Tyto věci do vaší ložnice absolutně nepatří. Ano, může se jednat o předměty pro vás důležité, ale také vám připomínají věci, které jste ještě neudělali. Takže buď se těchto předmětů zbavíte (můžete je prodat, darovat nebo vyhodit) teď, nebo věřte, že vám budou ve skříni zabírat dalších x let místo.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : klidložnicespánek

The author Michaela

Leave a Response