close
Bydlení

Nejdražší domy celebrit po celém světě. Kdo si pořídil sídlo za 125 milionů dolarů?

sidlo

Celebrity po celém světě mají hlubokou lásku k nemovitostem – což je taky dáno tím, jaká sídla mají! Los Angeles, Hampton, Londýn, Miami, Florida – to jsou jenom některé z oblíbených lokalit, kam se tito investoři z řad celebrit hrnou. Zatímco domy, které kupují, značně přesahují prostor, který skutečně potřebují, to, co dělá tyto nemovitosti jedinečnými, je jejich cena, stejně jako krajina, kterou nabízí. Jaká jsou ta nejdražší sídla celebrit?

Donald Trump – 125 milionů dolarů

Bývalý prezident Spojených států vlastní na Floridě luxusní sídlo o rozloze 54 800 čtverečních metrů, které se nazývá Mar-A-Lago. K této nemovitosti patří garáž pro 40 aut, která je největší v celém státě. Součástí této nemovitosti jsou také dva domy pro hosty, soukromý klub, lázně a obchodní centrum. Má 126 pokojů a je orientován na Atlantický oceán. Trump tuto nemovitost koupil v roce 1985 za 10 milionů dolarů a její hodnota teď není nižší než 125 milionů dolarů.

Oprah Winfrey- 85 milionů dolarů

 Rozlehlou nemovitost o rozloze 7 000 čtverečních metrů v Montecitu v Kalifornii koupila Oprah v roce 2004 za 50 milionů dolarů, a v roce 2013 ji přestavěla. Toto sídlo je jedním z nejkrásnějších domů ve státě. Díky opulentním interiérům a působivé poloze je tato nemovitost pastvou pro oči přihlížejících.

Michael Jordon – 30 milionů dolarů

Toto sídlo o rozloze 17 000 čtverečních metrů v Highland Parku má krytý bazén s profesionálním basketbalovým hřištěm a s kinem. Je na prodej a kvůli špatné situaci na trhu byl uveden za méně než polovinu původní hodnoty. Sídlo má 9 ložnic s 19 koupelnami s plnohodnotnou tělocvičnou a dobře zařízenými interiéry.

Ellen DeGeneres – 49 milionů dolarů

Ellen DeGeneres vlastní krásný dům v Beverly Hills, který se rozkládá na ploše 4 500 metrů čtverečních, který má 9 ložnic a 4 garáže. Dům má také soukromý rybník, soukromou ulici a několik krbů v celém domě. Kromě toho DeGeneres vlastní také Brody House, rezidenci o rozloze 11 511 metrů čtverečních v Los Angeles. Ellen je známá tím, že sbírá trofejní nemovitosti napříč státy a je hrdou majitelkou také velkého sídla v Malibu a Santa Barbaře. Prosklené stěny, klenuté stropy, interiéry s hladkými stěnami dodávají tomuto sídlu expanzivní vzhled.

Cher – 45 milionů dolarů

Velmi slavná americká herečka a zpěvačka Cher vlastní rezidenci v Malibu, která je orientovaná na Pacifik. Italská renesanční vila se rozkládá na ploše 4 900 čtverečních metrů. Sídlo zdobí v interiérech dovezené koberce z Egypta, krb z Mexika, 2 metry vysoké lustry, balustráda a gobelín. Terénní úpravy provedla sama herečka a jsou plné zeleně, zatímco u vchodu je jezírko s rybami.

Sachin Tendulkar – 39 milionů dolarů

Palácové sídlo hráče kriketu, Sachina Tendulkara na Perry Cross Road v Bombaji je vila z doby před vznikem nezávislosti, která se rozkládá na téměř 2 700 metrech čtverečních. Dům Sachin koupil za 39 milionů dolarů plus náklady na renovaci ve výši téměř 45 milionů dolarů. Má pět pater, přičemž jedno a půl patra je postaveno v podzemí.

George Clooney – 11,7 milionů eur

Hollywoodský srdcař George Clooney si pořídil italskou vilu s 25 pokoji, která se nachází u malebného jezera Como v Itálii. Vila se skládá z bazénu, garáže a venkovního divadla. Natáčely se zde také některé části filmového trháku Oceans Twelve, v němž si zahrál i sám George Clooney.

Julia Roberts – 9,5 milionu dolarů

Luxusní dům hollywoodské superstar Julie Roberts v kalifornském Malibu je také velmi ekologický. Herečka utratila obrovskou částku 15 milionů liber za to, aby dům „zeleně“ upravila.

John Travolta – 4,9 milionu dolarů

Rozlehlé sídlo legendární megastar Johna Travolty na Floridě vychází vstříc jeho posedlosti létáním, jelikož má přistávací dráhu, na níž je venku zaparkovaný Boeing 707. Dům má také bazén a vkusně provedené interiéry.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : celebritydůmpeníze

The author Michaela

Leave a Response