close
Praktické tipy

Třídění odpadu: Do čeho je doma nejlepší třídit? Myslete ekologicky

Třídění odpadu je v současné době velmi frekventovaným tématem. Není se ovšem čemu divit, protože objem lidmi vyprodukovaného odpadu neustále roste a v relativně krátké době se dostane na příliš vysokou úroveň. I proto je stále více pozornosti věnováno recyklaci.

Každý by měl začít sám u sebe a ve své domácnosti, takže si dnes uvedeme několik zajímavých typů na nádoby, do nichž můžete pohodlně ukládat recyklovatelný odpad.

Speciální třídící koše

Internet je dnes plný speciálně vyrobených nádob, které byly zkonstruovány přímo za účelem skladování roztříděného odpadu. Nádoby mohou mít podobu košů nebo boxů, ovšem principiálně fungují všechny stejně. Obvykle jsou totiž rozděleny na několik oddílů, do nichž se ukládají různé druhy odpadu od plastu, přes papír až po sklo. U některých třídících košů jsou jednotlivé sekce barevně označeny, abyste se při třídění odpadu náhodou nespletli.

Jak třídit v malém prostoru?

Bydlíte-li v malé domácnosti, asi nebudete mít prostor na pořízení relativně velkých třídících košů. V takovém případě však nemusíte házet fenomén recyklace za hlavu, protože řešení nabízí barevně označené papírové tašky. Jakmile barevně označenou tašku naplníte příslušným odpadem, stačí ji odnést do kontejneru a vesele pokračovat v třídění. Odolnosti tašek se nemusíte obávat, protože jsou vyrobeny z recyklovaného polypropylenu.

Nádoby z odpadu na odpad

Chcete-li dosáhnout dokonalosti v recyklování, můžete vytříděný odpad skladovat v nádobách vyrobených z vytříděného odpadu. Papír, sklo i plasty lze jednoduše ukládat do kartonových krabic, které byste pravděpodobně stejně vyhodili. Tímto způsobem jim ale prodloužíte životnost a navíc ušetříte životní prostředí. Samozřejmě lze využít i opotřebované plastové tašky nebo sáčky, jichž budete mít doma víc než dost.

Na třídění odpadu není vůbec nic těžkého. Budete-li chtít, můžete efektivně recyklovat i v domácnosti, čímž pomůžete lidstvu k lepším zítřkům.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : domácnostodpadtřídění odpadu

The author Michaela

Leave a Response