close
Komerční články

Univerzální podlaha pro všechny místnosti? Vsaďte na vinyl

interior-gcb78743b1_1280

Vybíráte mezi různými typy podlah, a ne a ne si vybrat, která je ta pravá pro vás? Rozhodnutí nemusí být snadné, ale my věříme, že odpověď není složitá. Pro většinu místností, typů povrchů a očekávání zákazníků jsou nejlepší odpovědí vinylové podlahy. Proč to tak je? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Odolnost a spolehlivost

Pokud víte, že to ve vaší domácnosti žije a nepřejde den, kdy by něco nespadlo na podlahu nebo ji svými drápky nepotrápil váš pes, pak je vinyl nejlepším řešením. Je snadno omyvatelný a velmi odolný vůči jakémukoliv poškození. Perfektně odolává také vodě a nemusíte se jej bát použít ani do koupelen. Do jednotlivých místností se hodí jiné typy podlah, ale vinyl je nesmírně univerzální.

Snadný úklid

K údržbě podlahy vám postačí klasický saponát a voda. Velkou výhodou je také to, že vinyl umožňuje plynulé napojení podlah mezi jednotlivými místnostmi, takže nehrozí obvyklé zachytávání špíny mezi přechodovými lištami. Stačí pořídit vinyl v rolích, jednoduše jej položit a máte podlahy vyřešení v celé domácnosti.

Pro alergiky jako dělaný

Dnes již snadno pořídíte vinylové podlahy, které neobsahují ftaláty. Právě ty v minulosti hodně ztěžovaly život alergikům. Dnes však toto již nehrozí. Můžete si také zvolit věrnou imitaci dřevěných vzorků, oblíbená je třeba vinylová podlaha dub bělený – a budete si připadat jako na horské chatičce i uprostřed velkoměsta.  

Trvanlivost

Před pokládkou se vyžaduje vyrovnání povrchu samonivelační stěrkou. Následně se podlaha lepí. Je vhodné přizvat profesionála, ale pokud se vše podaří, máte záruku trvanlivé a nesmírně odolné podlahy.

Škála barev a vzorů

Hodí se prakticky kamkoliv. Vybírat můžete z širokého spektra vzorů a odstínů. Vyberou si tedy milovníci dřevěných i kamenných dekorů a můžete si být jisti, že se skutečně jedná o autentické imitace, které rozhodně nepůsobí lacině.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Dalibor Navrátil

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response