close

Patříte k těm, kteří si ani neumí představit léto bez pořádného grilování? Pokud ano, potom už jste zřejmě řešili problém, jaký gril si vybrat. Je tu spousta možností a na našem trhu je nepřeberné množství všemožných typů. Od obyčejných na dřevěné uhlí, přes plynové až po ty elektrické grily. Jak ale vybrat ten správný, na co si dát při výběru pozor? Mezi naprosté jedničky se poslední dobou řadí elektrické grily, jež prožívají doslova vlastní boom. Jsou oproti jiným grilům totiž vhodné pro grilování klidně i v chladnějším období. Dají se postavit na terasu, pod stříšku nebo i jen tak do místnosti.

Elektrické grily

shutterstock_97800767

U každého elektrického grilu určeného pro menší ohřev, je použita teflonová deska. V ní je zabudovaná menší spirála, sloužící pro ohřev. Musí být dostatečně výkonná, vysoce kvalitní a hlavně dobře přístupná a to z důvodu snadného čištění. Elektrické grily, určené pro větší množství grilovaných surovin, se využívá rošt. Pod ním je opět spirála. Tyto typy jsou zkonstruovány pro snadnost manipulace a úžasnou rychlost, při níž je připravený k použití. Jeho obrovskou výhodou je naprostá absence shánění dřeva či dřevěného uhlí. V praxi to znamená méně práce a hlavně zachování čistoty samotného okolí grilu.

Výběr elektrického grilu

Pokud tedy chcete grilovat a užívat si grilovaných pochoutek, ale jste přitom z města, kde nejsou až tak příznivé podmínky pro tuto vynikající činnost, potom se docela určitě nadchněte pro elektrický gril. Je totiž více nežli vhodný právě pro stísněné podmínky, jako jsou již zmiňovaná terasa a další. Při jeho výběru mějte na paměti, že kvalitní elektrický gril musí mít nepřilnavou povrchovou úpravu teploty, variabilní nastavení teploty, snadno a lehce nastavitelný sklon spodní desky pro odvádění přebytečného tuku do odkapávací misky, která musí být vyjímatelná. I horní deska by vždy měla mít nastavitelnou výšku, zrovna jako světelnou indikaci provozu grilu a správně teploty.

Elektrický gril ano nebo ne?

Je to zcela určitě na každém kuchaři, pro který typ grilu se rozhodne. Jasné je ale to, že elektrický gril je naprostou jedničkou na našem trhu v poslední řadě a to podle různých světových průzkumů. Zúčastnilo se ho nejenom mnoho kuchařů, ale i žen, které přiznaly několik nezanedbatelných prvků. Za prve vyzdvihly jeho naprostou bezpečnost a velmi snadnou ovladatelnost. Design se řadil hned na druhé místo. Jedinou nevýhodou elektrického grilu je absence té pravé grilovací vůně.

Tags : grilgrilováníZahradní gril
Stefan Tichy

The author Stefan Tichy

Leave a Response