close

Jestliže přemýšlíte nad nějakou variantu příjemného a rovněž úsporného bydlení, kde byste se cítili dobře a mohli spokojeně dlouhodobě bydlet, jsou to určitě dřevostavby. Ty představují jednoznačně ideální a moderní bydlení pro každého. Dřevěné domy nepostrádají kouzlo a jejich atmosféra i estetický dojem je nezaměnitelný. Mohou být stavěny z masívu nebo montované dřevostavby ze sendvičových panelů. Dřevo má nejenže výborné tepelné vlastnosti, ale přírodní materiály působí skutečně tím nejútulnějším dojmem. Neopomenutelným plusem jsou nízké výdaje za vytápění, dlouhodobá životnost stavby, zaručeně lepší cena, zdravé bydlení s ohledem na přírodu a spoustu dalšího.

shutterstock_149481146

Zdravé, moderní a ekologické bydlení

Zastavme se u posledního zmíněného bodu, kterým jsou lepší zdravotní podmínky, které dřevostavby poskytují oproti jiným třeba cihlovým či betonovým stavbám. S tím jde ruku v ruce i šetrnost k životnímu prostředí, protože je všeobecně známé, že díky dřevu vzniká lepší klima, což platí i v případě budov. V dřevostavbách tak mohou bez potíží žít alergici nebo astmatici. Stejně tak je při stavbě, ke které je používáno dřevo, šetřeno životní prostředí. A to z důvodů, že je vyprodukováno podstatně méně emisí CO2 než v případě jiných staveb (cihla, beton).

Nízké náklady na vytápění domu

Dřevostavby zaručují mnohem menší náklady za vytápění domů. Právě i to je jeden z hlavních důvodů, proč se k jejich pořizování uchyluje čím dál více lidí. Navíc s použitými izolacemi není bráněno jen úniku tepla, ale je také vytvořena zvukotěsnost, která zabraňuje nadměrnému hluku z venku. Dřevostavby si v posledních letech podmaňují svět.

Dřevo vydrží skutečně mnoho

Mezi výhody dřeva, jakožto stavební materiál patří jeho nízká objemová hmotnost, vysoká pevnost v tlaku i tahu a především snadná opracovatelnost. Dřevo je navíc možné kombinovat i s jinými stavebními materiály. Opotřebení skutečně kvalitní dřevostavby začne být patrné zhruba po padesáti letech, ale jestliže bude domu věnována patřičná péče, vydrží s přehledem i sto a více let. Nejenže je dřevo odolné, jako přírodní materiál se i snadno a ekologicky likviduje.

Tags : dřevostavby
Gabriela Kortova

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response