close
Bydlení

Co je Grandpa chic: Retro interiér, který vás přivítá s otevřenou náručí

Grandpa Chic

Chcete bydlet v útulném prostředí, kde se budete cítit pohodlně a ve vzpomínkách se vrátíte do domu svých prarodičů, kde jste v dětství trávili prázdniny? Inspirujte se stylem Grandpa chic, který připomíná horské chaty, útulné anglické domky na venkově a vyzařuje z něj pohoda.

Generace Z udává nové interiérové trendy

Pokud rádi sledujete trendy na sociálních sítích, styl Grandpa Chic vás nemohl minout. Generace Z podlehla kostkovaným košilím, manšestrákům a oblečení, které nosili naši prarodiče. Proč si ovšem z této mladé generace nevzít příklad, stejně jako to udělali bytoví designéři, a nepřizvat si trochu toho retra do svého domova? Jak si zařídit útulný a pohodový domov? Máme pro vás pár triků.

Kostky, kůže a dřevo

Abyste lépe pochopili, jak má interiér zařízený ve stylu Grandpa Chic vypadat, představte si typickou horskou chatu nebo domeček na anglickém venkově. V hlavě se vám ihned objeví interiér obložený dřevem, kožená sedačka a kostkovaná deka. Přesně takhle by měla místnost zařízená v tomto stylu vypadat.

Obklopte se masivním dřevěným nábytkem, přidejte pár kožených křesel nebo rovnou koženou sedačku a vše doplňte kostkovanými dekami a polštáři, které položíte na gauč i na křesla. Samozřejmě nezapomeňte ani na koberec, který místnost zútulní a prohřeje.

Vsaďte na pohodlí a útulnou atmosféru

To první, co vás při pohledu na Grandpa Chic interiér musí napadnout, je pohodlí. Sedačka vás musí lákat k posezení a odpočinku, stejně jako křesla a třeba i sedací pytle. Dalším znakem Grandpa Chic stylu je také útulno a příjemná atmosféra, kterou jste v dětství pociťovali při návštěvě prarodičů. Ta by se měla přirozeně linout celým vaším domovem. Podpořit ji samozřejmě můžete také vůní čerstvě upečeného koláče či jiným pokrmem, jenž máte se svoji babičkou a dědou spojený.

Čerstvé i sušené květiny

Máte doma nevyužité vázy, které čekají na to, až do nich konečně umístíte čerstvé, případně sušené, květiny? Neztrácejte čas a vydejte se do květinářství a potěšte se buketem svých oblíbených květin. Chcete, aby se vaším domovem linula vůně květin již po příchodu do předsíně? Do otevřené mističky nasypte potpourri, neboli směs sušených květů a listů, a nechte ho provonět vám celý domov.

Obrazy i knihy mají v Grandpa chic domácnosti své čestné místo

Četli vám prarodiče před spaním pohádky? Nebo jste si prohlíželi jejich knihovnu a kochali se krásnými obálkami a často jste si v knížkých také listovali? Právě knihy jsou další součástí vintage interiéru ve stylu Grandpa Chic. A tam, kde jsou knihovny plné knih, nesmí chybět ani obrazy. Máte nějaké své oblíbené umělce, jejichž díla jste si vždy chtěli pověsit na zeď? Nemusí se samozřejmě jednat o originály, ale sáhnout můžete i po povedených reprodukcích.

Retro osvětlení nesmí chybět

Jak si užívat tmavé večery naplno a nepropadat depresi? Rozsviťte svůj domov s pomocí retro stojací lampy a na stolečky položte jejich stolní verze. S útulněním interiéru vám pomohou také svíčky, které vydávají měkké a intimní osvětlení.

Fotografie, vzpomínkové předměty a další sentimentální věci

Aby byl váš domov zařízený ve stylu Grandpa Chic osobitý, vtiskněte do něj svou osobnost. Jak? Jednoduše s pomocí fotografií, vzpomínkových předmětů a libovolných dalších věcí, ke kterým máte sentimentální vztah. Může se jednat o dárky, které jste dostali od svých milovaných, o předměty, jenž jste si přivezli z cest a podobně.

Užívejte si domácí pohodu plnými doušky a rozjímejte ve svém domově zařízeném v moderním Grandpa Chic stylu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : styl bydlení

The author Michaela

Leave a Response