close

Milujete pohyb a čas strávený v posilovně je pro vás stejně samozřejmý jako čas strávený v práci? Jestliže máte doma volnou místnost, sklep nebo třeba garáž, nakupte si sportovní náčiní a vytvořte si domácí posilovnu. Proč je to dobrý nápad, jaké s sebou přináší výhody mít vlastní soukromou posilovnu a co by v ní rozhodně nemělo chybět?

Cvičte kdykoliv dostanete chuť a nečekejte na své oblíbené náčiní

Proč se vůbec pouštět do vybavování vlastní domácí posilovny? Kdykoliv dostanete chuť dát si do těla, převlečete se do sportovního a můžete začít cvičit. Odpadne vám zdlouhavá cesta do posilovny a všechny stroje a náčiní, které rádi používáte, budou volné.  Nemusíme snad ani dodávat, že je nebudete muset před každým použitím otírat od potu lidí, kteří je používali před vámi. Díky soukromé posilovně zintenzivníte četnost cvičení, protože se nebudete moci na nic vymlouvat.

Bez kvalitní podlahy se v domácí posilovně neobejdete

Čím začít? Podlahou. Cvičení na dlaždicích, palubkách nebo koberci s vysokým chlupem není vůbec vhodné. Místo toho si pořiďte kvalitní podlahu, která bude měkká a odolná. Inspirovat se můžete v profesionálních posilovnách a do té své domácí si pořídit pěnové tatami nebo speciální fitness podlahu. Díky tomu vás nebude trápit, když vám omylem spadne na zem činka, na druhou stranu sousedi pod vámi asi nebudou jásat. Měkká podlaha prospěje i vašim kloubům.

Hrazda? Základ každé domácí posilovny

Při zařizování domácí posilovny se řiďte hlavně tím, kolik místa máte k dispozici. I do té sebemenší posilovny se ale zaručeně vejde hrazda. Přestože je hrazda malá a nenápadná, poslouží vám k celé řadě cviků. Je pro vás cvičení na hrazdě náročné? Pomozte si odporovou gumou.

Podložka na cvičení i protažení

Žádné cvičení se neobejde bez řádného protažení. Proto by další nezbytnou položkou vybavení domácí posilovny měla být právě podložka na cvičení. Je totiž měkká, poskytne vám dostatečné pohodlí a je ke cvičení stvořena. S vaší měkkou podlahou se bude výborně doplňovat.

Činky pro každého

Cvičíte rádi s partnerem nebo například s kamarády? Abyste se mohli do cvičení obout společně, pořiďte si i činkový set. Díky tomu si může každý navolit takovou zátěž, jaká je mu příjemná. Pokud se bude vaše sbírka činek rozrůstat a místo vám to dovolí, investujte také do praktického stojanu na činky.

Švihadlo pro ideální kardio i řádné protažení

Abyste si zahřáli svaly a zvýšili svou tepovou frekvenci, využijte švihadlo. Při skákání přes švihadlo se zapotíte, zahřejete a skvěle odreagujete. Myslete ale na to, že při skákání potřebujete dostatek prostoru okolo sebe. Pokud si svou domácí posilovnu zařizujete v bytovém domě a máte pod sebou sousedy, raději si běžte zaskákat přes švihadlo ven.

Gymnastický míč pro uvolnění i zdravé posilování

Oblíbenou pomůckou v domácích posilovnách je také gymnastický míč. Dá se na něm totiž nejenom sedět, ale lze jej využít i k protahování a rehabilitačnímu cvičení. Při bolesti zad, kloubů a svalů je ideálním pomocníkem.

Všestranný a nepostradatelný kettlebell

Kettlebell je další povinnou součástí vaší domácí posilovny. Má natolik všestranné využití, že se bez něj zkrátka neobejdete. S pomocí kettlebellu posílíte celé tělo a zapojíte každý sval. Skvěle je využijete například při silovém tréninku.

Neváhejte a vrhněte se na budování a vybavování vaší domácí posilovny. Vezměte to od podlahy a investujte do speciální měkké a odolné podlahy, a následně se pusťte do vybírání vybavení. Nezapomeňte na podložku, hrazdu, činky, švihadlo, gymnastický míč a kettlebell. Tato sestava vytvoří slušný základ. Nadstavba je na vás.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : cvičenídomácí posilovnaposilovna

The author Michaela

Leave a Response