close

Pokud jste se pustili do stavby či modernizace vašeho domu, určitě víte, jaká je situace okolo stavebního materiálu. Proto se rozhodně vyplatí najít spolehlivého dodavatele, kteří vám dodají požadovaný materiál v požadované kvalitě. Mezi nejdůležitější prvky každé konstrukce, patří stavební materiál pro stěny, ale samozřejmě také dobré střešní krytiny. To vám jsou dnes schopny nabídnout také internetové stavebniny.

Rekonstrukce domu
Rekonstrukce domu

Dej cihlu k cihle

Tak nějak začíná známá písnička, ale přesně takto rovněž začíná každá stavba. Existuje celá řada cihel a tvárnic z pórobetonu, které můžete dnes při moderní stavbě využít. Důležité je vždy zvážit veškeré okolnosti použití konkrétních materiálů. Řada lidí se rozhodne třeba koupit cihly Porotherm, které mají velmi dobré tepelněizolační vlastnosti. To je dnes předpokladem každého moderního objektu. Ten musí být energeticky co nejvíce ekonomický a musí se nám v něm dobře bydlet, což zajistí právě eliminace extrémních výkyvů teplot. Porothem je zkrátka kvalitní stavební materiál za velmi příznivou cenu. Zakoupíte jej:

  • V různých variantách
  • V mnoha provedeních profilů

Za všech okolností tak zakoupíte přesně takové tvárnice, které se svými vlastnostmi, velikostí a profilem ideálně hodí pro vaši stavbu. V internetových stavebninách ale samozřejmě můžete pořídit celou řadu dalších stavebních materiálů od nejrůznějších výrobců. Opět záleží vždy jen na tom, jaké vlastnosti požadujete.

Aby nezatékalo

Jednou z nejdůležitějších součástí každé stavby je pochopitelně střecha. Střešní krytina je to, co musíme řešit jako první zejména při rekonstrukci. Nechceme přece, aby nám nové stavební prvky nebo případně už také interiér poškodila zatékající voda. Mnoho stavebníků vám stále řekne, že se vyplatí vybrat střešní krytiny, které jsou vyráběny z klasických betonových nebo keramických tašek. Určitě je to vhodná varianta, pokud si to můžete dovolit jak z finančního, tak z konstrukčního hlediska. Zejména při rekonstrukcích se totiž často spíše hodí krytina ocelová či hliníková, která tolik nezatěžuje konstrukci starších krovů.

Zdroj obrázku:
ingehogenbijl / Shutterstock.com

Tags : rekonstrukcestavbastavební materiály

The author Jaroslav

Leave a Response