close

Každé město je něčím typické. Paříž, hlavní francouzská metropole, je městem lásky, elegance, stylu a je zkrátka šik. Dovolte pařížskému kouzlu, aby se objevilo také u vás doma a pořiďte si několik předmětů, které váš domov promění v elegantní a šik místo. Inspirujte se pařížským stylem bydlení.

Elegantní, vkusné a nadčasové

Francouzi jsou proslulí svým vkusem, proto není divu, že jejich byty, i ty, které se nacházejí v pařížských domech a dosahují rozměrů malých garsonek, jsou vždy vkusně zařízené. V čem spočívá kouzlo pařížského stylu bydlení? Jedná se o kombinaci několika faktorů.

Zapomeňte na dokonalost, kombinujte

Jedním z tajemství pařížského stylu bydlení je kombinace nového se starým. Francouzi si nedělají hlavu s tím, zda k sobě veškerý nábytek v jejich bytě ladí. Hlavní je, aby byla sedačka i křesla pohodlné. V hlavním francouzském městě tak můžete snadno narazit na byty, ve kterých se snoubí vintage nábytek s tím moderním. Přestože to může znít zvláštně, dohromady to výtečně funguje. Zapomeňte tedy na dokonalost a místo toho kombinujte.

Čerstvé květiny, kam se podíváš

Milujete přítomnost čerstvých květin v interiéru? To je zcela pochopitelné. Kytice totiž dokáže celou místnost proměnit a dodat ji potřebný šmrnc. Přestože z pohledu módy jsou Francouzky minimalistky, co se nabídky váz týče, najdete u nich celou řadu nejrůznějších tvarů i velikostí. Každá kytice si totiž zaslouží vázu, do které výborně pasuje. Proto zapomeňte na dokonale sladěné vázy a držte se hesla – čím odlišnější, tím lepší. Samozřejmě si nezapomínejte pravidelně kupovat pugéty a vytvářet si květinová zátiší kdekoli se vám jen zamane.

V koupelně vsaďte na minimalismus a romantiku

Pokud je v některé místnosti francouzské domácnost patrná romantická povaha jejích majitelů, tak rozhodně v koupelně. Francouzi si potrpí na minimum věcí v koupelně, ale nepodceňují přítomnost výrazných prvků. Typické jsou pro pařížský styl volně stojící vany, malé odkládací stolky nedaleko a proužkované či květinové motivy. Výjimkou není ani zásoby módních časopisů u vany, kterými si Pařížanky při koupeli listují. Nedílnou součástí koupelen v pařížském stylu bývají také zlaté, popřípadě stříbrné prvky.

Nádech dekadence, kabaretů a cit pro dramatičnost

Zatímco pařížské koupelny bývají minimalistické a romantické, obývací pokoje a kuchyně mívají nádech minulosti. Konkrétně éry kabaretů a cirkusů, což je patrné z nejrůznějších plakátů, které se v interiéru nacházejí. Pařížský styl se nebojí ani výrazných barev, proto je v bytech v hlavním francouzském městě často k vidění černá, rudá či smaragdová. Někdy mohou byty působit až dramatickým dojmem, což jen podtrhuje jejich kouzlo.

Pohádkové ložnice pro královský odpočinek

Z romantických pařížských koupelen, přes dramatické obývací pokoje a kuchyně se ale pojďme přesunout k ložnicím. Ty totiž bývají střídmější, protože slouží k odpočinku a někdy mohou připomínat komnaty z pohádek. Přítomnost baldachýnu v pařížském bytě totiž není výjimkou. Čím méně věci se v ložnici nachází, tím lépe. Francouzi si potrpí na kvalitní materiály, a to i tehdy, když si vybírají ložní prádlo. Komfort je pro ně totiž na prvním místě a umí jej dokonale sladit s elegancí. Proto i minimalisticky zařízená ložnice v pařížském stylu působí šik dojmem.

Inspirujte se pařížským stylem bydlení a přeneste trochu toho francouzského kouzla také do svého domova. Klíčem k úspěchu při zařizování bytu po francouzsku není touha po dokonalosti, ale propojení moderního se starým, umírněnosti s extravagancí a zapomínat byste neměli ani na čerstvé květiny ve vázách. Květinová zákoutí jsou totiž nadčasovou a elegantní záležitostí.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracepařížský stylstylvybavení domácnosti

The author Michaela

Leave a Response