close
Bydlení

Připravte si svůj podzimní šatník a dejte sbohem létu

Podzim je již cítit ve vzduchu, a to znamená jediné, nastal nejvyšší čas na nachystání podzimního šatníku. Které položky by v něm neměly chybět a co byste měli mít neustále po ruce u vchodových dveří? Přinášíme vám několik praktických tipů, díky nimž se na podzim nachystáte rychle a na nic nezapomenete.

Rozlučte se s létem a ulevte skříni

S koncem léta věnujte jedno odpoledne důkladnému úklidu šatní skříně. Veškeré letní oděvy z ní vyndejte, poskládejte na jednu hromadu a projděte je. Kusy oblečení, které jste na sobě za celé léto ani jednou neměli, buď rovnou vyřaďte nebo dejte stranou. V případě, že dáte nenošené oděvy stranou se k nim po nějaké době vraťte a zvažte, zda je nevyřadíte.

Jakmile budete mít úklid letních věcí za sebou, můžete se pustit do přípravy podzimního oblečení. Mimochodem, úklid letních věcí můžete zkombinovat s úklidem celé domácnosti. To, že je rozšířen generální jarní úklid neznamená, že nemůžete ve své domácnosti zavést novou tradici.

Teplé bundy a kabáty nesmí ve výbavě chybět

Základem podzimního šatníku jsou teplé nepromokavé bundy a kabáty. Ty se totiž hodí ke všemu a jejich přítomnost oceníte během pošmourných podzimních rán, kdy budete opouštět domov ještě za tmy. Pohodlně se do nich totiž zachumláte a zima si na vás nepřijde.

Buďte jako Steve Jobs

Víte, jakou uniformou se proslavil Steve Jobs? Černým rolákem a džínami. Právě první položka je nezbytnou součástí podzimního šatníku. V roláku vám bude příjemně, nebude vám táhnout na záda ani na oblast krční páteře, ale i přesto budete vypadat šik.

Deštník mějte neustále po ruce

Pro podzim jsou typické časté změny počasí a dešťové přeháňky nejsou výjimkou. Proto mějte deštník neustále po ruce a ideálně položte držák na deštníky k vchodovým dveřím. Tak budete mít jistotu, že pokud začnou venku padat trakaře ve chvíli, kdy opouštíte dům, neztratíte hledáním deštníku ani minutu.

Botník udržujte v čistotě a pořádku

Stejně tak, jako má deštník své čestné místo u vchodových dveří, měl by být v blízkosti dveří i botník. Ten udržujte v čistotě a mokré boty ihned vyspěte novinami. Snažte se položky, o kterých víte, že je na podzim využíváte, ukládat do blízkosti dveří. Za vchodovými dveřmi tak může mít své čestné místo šála, klobouk a rukavice.

Nezapomeňte na teplé ponožky

Udržujte své nohy v teple a chraňte je před chladem. Trápí-li vás zima od nohou, pořiďte si na doma zateplené ponožky z vlny. Hravé teplé ponožky se nemusíte stydět nosit ani do práce. Za prvé, přes boty je nikdo neuvidí a vy se díky nim budete cítit v pohodě, a hlavně budete v teple.

Podzimní barvy, které musíte mít

Kromě konkrétních položek nesmí v podzimním šatníku chybět ani konkrétní barvy. Ty spjaté s podzimem se rok od roku nijak výrazně nemění a jsou jimi:

  • červená,
  • oranžová,
  • zelená,
  • žlutá,
  • hnědá,
  • černá.

Kromě základní černé jsou pro podzim typické barvy odpovídající barvám listí. Snažte se zahalit do oblečení v pestrých barvách. Díky tomu budete vidět za každého počasí, budete mít lepší náladu a splynete s okolím. Do podzimních barev samozřejmě můžete zahalit i svou domácnost a užívat si tepla rodinného krbu v obklopení pestrých barev.

Ponořte se do podzimních příprav naplno. Začněte tím, že protřídíte svůj letní šatník, uděláte si místo v šatní skříni na podzimní oděvy a do blízkosti vchodových dveří umístíte věci, které se hodí mít během podzimu po ruce. Tak se vám nestane, že zapomenete odejít bez deštníku, šály nebo teplých rukavic. Kromě toho, že necháte podzimní barvy proniknout do svého šatníku, obklopte se jimi i ve svém domově.

Tags : botníkpodzimšatník

The author Michaela

Leave a Response