close

Protože jste si na zvelebení svého domku vybrali tento po staletí využíván přírodní materiál , musíte o něj nyní dbát . A to není ledajaký . Spolu s krásnou fasádou jste si vzali na ramena i náročnou a dost komplikovanou údržbu , která je však v tomto případě naprostou nezbytností . Tedy pokud chcete aby vám dlouho a dobře sloužilo nejen po estetické stránce . Chránit jej můžete různými alternativami , ať už konstrukčním řešením , vhodným výběrem druhu pro danou stavbu s přihlédnutím k splňovala funkci a prostředí , ve kterém se nachází , nebo chemickými prostředky . Dobře víte , že dřevo je nestabilní a křehký materiál , kterému musíme k trvalé dokonalosti dopomoci , takže údržbu v žádném případě nezanedbejte .

Rozklad dřeva zapříčiňuje voda , UV záření , škůdci , houby či škodliviny z okolí . Dřevěné konstrukce v exteriéru jsou zvláště vystaveny riziku poškození . Správními opatřeními mezi které patří natírání , nástřik těžko dostupných míst , napouštění ochrannou látkou , injektáž , infuze , bandážování zda zaplynování , však můžeme jejich životnost zvýšit na více než průměrných 10 let.

Vnější fasádě , která je dnes velmi polárním architektonickým prvkem , pomůžete dvojitým nenáročným nanesením lazurovacího laku , jehož účinek závisí na místních klimatických podmínek , ale o vaše dřevěné palubkové desky se nemusíte bát příštích 5 let.

Chemikálie jsou jednoznačně užitečnými pomocníky , protože zlepší užitné vlastnosti , zachovají kresbu i barevný odstín povrchu , ale před jejich použitím se pořádně seznamte s postupem a pokyny uvedenými na obalech.

Pokud nemíníte zbytečně vyhazovat peníze na drahé produkty , chemické , mechanické nebo tepelné úpravy , doporučujeme alespoň investovat do přirozeně trvalých dřevěných konstrukcí , které odolávají nepříznivým podmínkám . Patří mezi ně dub , akát , borovice , smrk nebo exotičtější dřeviny jako skandinávský smrk , sibiřský modřín , teak , červený cedr , bangkirai , jejichž vysoká hustota zajišťuje delší trvanlivost .

mata.l

The author mata.l

Leave a Response