close

Je velkou pravdou, že moudrost přichází s postupně přibývajícím věkem, což se potvrdilo jak u našich babiček, tak i matek. A právě ony jsou těmi, které znají jednoduché triky na to, aby v domácnosti fungovalo vše tak, jak má. Sestavili jsme pro vás hned celý seznam těchto jejich rad. Jak mít pořád zářivou domácnost?

Dodejte lesk starému nábytku

Dopřejte svému nábytku trochu života.

  1. Smíchejte dva hrnky olivového oleje se šťávou z jednoho citronu, promíchejte.
  2. Do této směsi namočte měkký hadřík a poté jím (hadr by měl být pouze vlhký) nábytek kousek po kousku důkladně přetřete. 

Čistý a zářící dřez

Zbytky jaru a skvrn od jídla se se z kuchyňského dřezu zbavíte snadno. Posypte dřez jedlou sodou a pomocí částečně vymačkané půlky citronu jej vydrhněte. Dřez opláchněte vodou.

Zbavte se nečistot 

Nečistoty usazené v různých texturovaných površích (zejména ve spárách mezi dlaždicemi jsou zlým snem. Vezměte starý zubní kartáček a ponořte jej do směsi bělidla a víceúčelového čističe. Vydrhněte jím všechna potřebná místa – nečistoty by měly snadno jít snadno dolů.

Aby bylo oblečení měkké a hebké

Není nic příjemnějšího než vklouznout do měkoučkého oblečení. Kouzlo tkví v bílém octu. Do pračky přidejte kapku octa a uvidíte, že oblečení bude po usušení až extra měkké.

Zrcadla beze šmouh

K čištění zrcadel použijte papírový ručník navlhčený ve směsi vody a bílého octa v poměru 50:50. Nakonec zrcadlo usušte zmačkanými novinami a bude vypadat jako nové.

Umyvadlové baterie plné lesku

Nedaří se vám zajistit, aby se vodovodní baterie třpytily? Trik je v obyčejné zubní pastě. Malým množství zubní pasty baterii přetřete a vyleštěte je měkkým hadříkem.

Nečistoty v troubě

Přeteklo vám jídlo z pekáče přímo do trouby? Než skvrna zaschne a ztvrdne, zasypte ji hromadou kuchyňské soli, aby se vsákla. Jakmile trouba vychladne, otřete ji vlhkou houbou namočenou v teplé vodě.

Mastné skvrny na koberci

Ukáplo vám něco mastného na koberec? V tomto případě sáhněte po kukuřičném škrobu, kterým skvrnu zasypte. Asi po 15 minutách kukuřičný škrob vysajte – mastnota se do něj vsákne a tím skvrna zmizí.

Teď už uklízení a starost o domácnost nebude tak obtížné, nemyslíte?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : babské radyčištěnídomácnost

The author Michaela

Leave a Response