close

[dropcap] K [/dropcap] aždé dítě jednou přijde do věku, kdy je pro něj dětský pokoj malí. Malé princezne se znelíbí růžové stěny, příští astronaut vymění plakáty vesmíru za motorky a donedávna oblíbené hračky v koutě zapadají prachem. Pokud tento mezník zažívá i váš potomek, je načase z jeho dětského  udělat studentský pokoj.

screen-sedackyphase-cz

Jak zařídit pokoj pro teenagera

Při zařizování nové pokoje třeba myslet na to, že v budoucnu už asi k větším předělávkám docházet nebude. Je proto třeba důkladně zvážit nejen barvu stěny, ale i výběr a uspořádání nábytku. Je vhodné celou místnost rozdělit na různé zóny – studijní, noční, relaxační – a podle toho volit rozmístění prvků. Zvláštní místo nejen v pokoji mladé slečny má skříň s oblečením a místo na uskladnění aktuálně nepotřebných přemetů.

Do studijní zóny patří pracovní stůl a knihovna, do noční hlavně postel. Relaxační zóna slouží především k odpočinku a čtení a právě na ni třeba klást zvláštní důraz. Pokud si dítě nebude mít možnost odpočinout tady, tak kde jinde? Poměrně rozšířenou volbou jsou rozkládací sedací soupravy. Jejich nespornou výhodou je skladnost, taková sedačka se bez problémů vejde i do malých prostor.

Další předností rozkládacích sedacích souprav je jejich variabilita. V jednom momentě sedačka slouží vašemu teenagerovi jako útočiště při čtení či chatování s přáteli, jindy se zas používá jako lůžko pro prespávajúcich kamarádů. Mnohé sedací soupravy disponují navíc i úložným prostorem.

Na barvě a materiálu záleží

Sedačku je v každém případě vhodné sladit se stěnou a zbytkem nábytku. Nabídka sedacích souprav je v současnosti velmi široká, vybírat můžete z různých barevných a materiálových provedení tak, aby i sedačka vašeho dítěte byla skutečně unikátní. Důležité je také nezanedbat péči o její čistotu a stav, aby vydržela co nejdéle.

Výrobci sedacích souprav v Praze nabízejí různé druhy i provedení sedaček, lenošek i křesel. V nabídce společnosti Sedačky Phase se dokonce najde i křeslo z voděodolného materiálu, které odolá životnímu stylu každého teenagera.

Tags : sedací soupravysedačky
admin

The author admin

Leave a Response