close

Ideální ložnice je prostorná, vzdušná, zařízená jen nejnutnějším nábytkem, v reálném světě jsme ale rádi za jakýkoliv pokojík, ve kterém budeme mít aspoň trochu soukromí. Pak nezbývá, než trochu čarovat, abychom se do ložnice vešli, necítili se v ní stísněně a ještě si dobře odpočinuli.

shutterstock_104935187

Triky, které opticky zvětší místnost

Vhodně zvolené barvy mohou navodit pocit vzdušnosti a prostoru. Volíme světlejší odstíny studených barev (modrá, zelená, tyrkysová, fialová), jejich kombinace, případně interiér oživíme kontrastními dekorativními předměty.

Prostor opticky zvětšíme také zrcadly a lesklými plochami,  ložnici klidně můžete vybavit lakovaným nábytkem. Také dobře zvolené osvětlení si s menším interiérem poradí.

Patří do ložnice elektronika?

V zásadě není důvod, proč si do ložnice nepořídit televizor nebo si v  ní udělat pracovnu, pokud je místnost dostatečně velká. Vzhledem k tomu, že tento pokoj používáme obvykle jen v noci, můžeme mu klidně najít druhé využití. Před spaním ale dbejte na to, aby bylo v místnosti vyvětráno, nebylo přetopeno a všechny elektrospotřebiče byly vypnuté. Někdy i blikání stand-by kontrolky dokáže nepříjemně rušit usínání.

Jak si kdo ustele…

Základem pohodlného spaní je správná postel a matrace, to už víme všichni. A naprostá většina z nás se už při výběru těchto kusů zařízení neřídí jen peněženkou, ale především bere ohled na své pohodlí a zdravý spánek.

Připomeneme jen základní pravidla:

postel by měla být tak vysoká, abyste se z ní pohodlně zvedli, to znamená že vsedě by vaše nohy měly v kolenou svírat cca pravý úhel

na manželské postele kupte raději dvě samostatné matrace. Dnes se sice už běžně prodávají matrace, které se promáčknou jen v místě, kde na ně působí teplota a tlak, přesto je to pro partnerův spánek ohleduplnější

volte lamelové rošty, aby matrace lépe větrala

není důležité jak měkká je matrace, vždycky ale musí kopíroivat tvar vašeho těla a poskytnout podporu páteře po celé délce

Nejlepší je, pokud si můžete matraci sami vyzkoušet, aspoň na chvilku.

Tags : jak opticky zvětšit ložnicijak zařídit ložniciložnice

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response