close

I když stále převládá zimní období, je čas se připravit na zahradní práce. Mezi první zahradní povinnosti patří postarat se správně o trávník, aby se brzy zazelenal. Nechte se inspirovat tipy, kterými starost o trávník zvládnete levou zadní.

Zbavte se listů, plevele a mechu

Prvním krokem v péči o trávník po zimě je odstranění starého listí, plevele a mechu.

  • Pro menší plochu trávníku použijte hrábě na listí.
  • Pro větší plochy zvažte elektrický vertikulátor, který snadno a rychle zbaví trávník veškerého nechtěného nánosu.

Právě spadlé listí, plevel a mech zabraňují zdravému růstu trávy, namísto toho trávu zadusí a nános na ní uhnívá. Důkladným vyčištěním 

Pozor na výšku sečení

Pokud jste nechali svou zahradu napospas zimě, rozhodně se nepouštějte do radikálního sečení, kdy z trávníku téměř nic nezbude. Sekání trávy příliš nakrátko by způsobilo, že by trávník mohly napadnout nějaké choroby nebo by ho zamořil plevel. Sečte pomalu a výšku trávníku postupně snižujte. Nezapomeňte také na hnojivo, které je po zimě nutností.

Nový trávník výsev

Objevily se vám na trávníku holá místa? Jednoduše se jich zbavte. Stačí tato místa opatřit novým výsevem, který podpoříte přidáním kvalitní zeminy. Ovšem pozor, s tímto krokem počítejte spíše až v dubnu, kdy budou sluneční paprsky častější. Nově vysetá místa dobře zalévejte a několik týdnů po nich nechoďte.

Okraje zarovnejte

Tím, že budete udržovat také okraje svého trávníku úhledné tím, že je párkrát do roka zarovnáte pomocí zařezávače, zajistíte, aby trávník vypadal upraveně a zdravě.

Trávník provzdušněte

Všimli jste si, že se vám na trávníku drží voda? Tento problém vám vyřeší provzdušňovač trávníku, který půdu rozbije, čímž vytvoří „odvodňovací kanálky“.

Už se těšíte, až zase vytáhnete zahradnické náčiní a vrhnete se na její úpravu?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : jarotrávník

The author Michaela

Leave a Response