close

Přemýšlíte nad výměnou vaší stávající podlahy, ale rádi byste na ní zapracovali sami? Žádný problém. Plovoucí podlahy disponují nejen úžasnými vlastnostmi, ale také jednoduchostí, díky níž si je hravě zvládnete nainstalovat sami.

Mezi jakými plovoucími podlahami vybírat?

Laminátové podlahy

Tento druh podlah patří mezi ty, které byste dříve našli téměř v každé domácnosti. Jejich cena byla a stále je tak neodolatelná, že málokdo nabídce odolá. Je nutné však podotknout, že laminátové podlahy nejsou zrovna moc odolné, takže je volte spíše do prostorů, kde je malá pravděpodobnost jejich poškození.

Vinylové podlahy 

Velmi oblíbené jsou v poslední době podlahy vinylové, a to především díky jejich vysokému stupni odolnosti. Kromě toho vypadají jako pravé dřevěné podlahy, což je velkým bonusem. Tento druh podlah je vhodný do každého interiéru, a to dokonce i tam, kde jsou domácí mazlíčci.

Dřevěné podlahy

Pokud hledáte levnější alternativu masivních dřevěných podlah, volte dřevěné plovoucí podlahy. Jsou odolné a stabilnější, co se týká vlivu teplot a vlhka.

Jak plovoucí podlahu položit?

Než se pustíte do práce, začněte potažením podkladu, a to igelitovou fólií. Ta poslouží jako parozábrana. Na ni nainstalujte pěnovou podložku, která slouží jako odhlučňovací zábrana.

  1. Pokládka plovoucích podlah má svá pravidla, lamely začněte pokládat od stěny ke stěně.
  2. Důležité je také zmínit, že lamelové desky se musí položit tak, aby alespoň jeden centimetr od stěny zůstal volný.
  3. Této mezeře se říká dilatační spára a slouží pro roztahování se materiálu. Dilatační spáru zafixujte malými klínky.

Pokládat podlahu není žádná věda, stačí se řídit pravidly. Desky skládejte do řad, ty mezi sebou spojujte a pak se vracejte k řadě předchozí. Díky principu zacvaknutí vám půjde práce od ruky.

A teď už jen zbývá instalace lemovacích lišt, které završí vaše dílo. Na mezery použijte akrylový tmel určený pro podlahy.

Troufnete si do výměny podlahy nebo to raději necháte na odborníkovi?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : Dřevolaminátpokládka podlahyvinyl

The author Michaela

Leave a Response