close

Bydlení je ovlivněno módními trendy stejně, jako všechno okolo nás. To, co bylo moderní před deseti, dvaceti lety je totálně mimo, někdy i trendy doby jen nedávno minulé jsou už definitivně out.

Naštěstí se bytový design mění přece jen pozvolna, takže zařízení, které jste si pořídili v posledních letech, docela dobře drží krok s nejnovějšími trendy. A co by v našich bytech či domech nemělo chybět?

1. Osobité

Moderní bydlení by mělo vypovídat o obyvatelích, o jejich osobnosti i zájmech. I v případě,že zařízení interiéru necháváte na profesionálech, měli by si o vás vče podstatné zjistit a zařízení bytu tomu podřídit.

2. Pohodlné

Nezařizujte si bydlení tak, aby vás na oko reprezentovalo, ale abyste se doma cítili pohodlně. Byt jako z katalogu sice oslní návštěvy, žít se v něm ale nedá.

3. Přírodní

V našich domovech se napevno usadily přírodní materiály: dřevo, kýmen, hlína, kov,proutí a sklo. Po blýskavých letech se do m=ody dostaly materiály s matnou povrchovou úpravou, a to i v případě kovových doplňků nebo obkladů.

4. Zelené

Letos víc, než kdy jindy platí, že do bytu patří zelená ve všech podobách. Jarní zelená (greenery) je i barvou roku 2017, tak jak ji vyhlásila společnost Pantone.

Do moderního interiéru patří také zeleň, a to samozřejmě živá.

5. Minimalistické

Jestliže si chcete zařídit bydlení podle současných trendů, vsaďte spíš na minimalistické pojetí. Místnosti přeplněné nábytkem nejsou zrovna nejmodernější řešení. Totéž platí o množství dekorací: volte raději jednu výraznou, než police plné lapačů prachu.

6. Industriální

Styl, který se v bytovém designu stále více uplatňuje. Kovové konstrukce a regály, trubky v prostoru, obnažené žárovky, luxfery, neomítnuté zdi, vestavěná patra v otevřeném prostoru, pocit, že ještě nedávno na místě vašeho bydlení byla továrna nebo sklad.

7. Sensory

Sensory design se vrací k tradičním řemeslům a materiálům, jako je proutí či len. Posun v myšlení směrem k ekologii je znát i v současném interiéru.

Tags : bytový designindustriální stylmoderní trendysensory designsoučasné staly

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response