close
obrázek_2023-06-23_055247566

Koupili jste domek, který má terasu a vy nevíte, jak ji využít? Chcete tu svou oživit a dát jí nový nádech? Trápí vás, že nevíte, co s ní? My vás této noční můry zbavíme.

Terasa je pro některé snem, pro některé starosti navíc. Můžeme ji nazvat jako meziprostor mezi zahradou a domem. Využití může být různé – odpočinek, grilování, popíjení kávy při pomalých ránech, útočiště pro květiny. Zkrátka bylo by zbytečné, aby jen tak zela prázdnotou. Když si ji zastřešíte můžete ji využít po celý rok bez ohledu na počasí.

Květinová oáza

Jestliže ve své botanické sbírce máte kousky, které nerady snášejí výkyvy teplot nebo jsou citlivé na povětrnostní podmínky, terasa se může stát jejich novým domovem. Nebuje jim nic chybět. Posezení bude taky příjemnější ve společnosti květin. Je podložené, že rostliny v místnosti zlepšují náladu a zmírňují stres. Vytvořte si oázu rostlin dle svého gusta – barevné, malé, velké, celozelené, přesně tak, jak se vám to líbí.

Jako z Michelinské restaurace

Není nad krásnější chvíle za vlahých letních večerů. Máte pozvané sousedy a přátele se kterými se vesele bavíte, maso syčí na grilu a v ruce držíte vychlazený nápoj. Nevyhazujte své staré nádobí z kuchyně. Jen ho přesuňte.  Terasa dokáže neuvěřitelně spojovat lidi. Uspořádejte letní oslavu, udělejte si dobré jídlo na grilu a pouze se bavte. S přicházejícím večerem vás zastřešená terasa ochrání před chladem a nepříjemným a otravným hmyzem. Zároveň vyruší hluk, a tak nebudete rušit vaše okolí.

Pohybem ke zdraví

Chtěli byste se začít hýbat a cvičit ale fit center se bojíte? Vytvořte si vlastní posilovnu na terase. V soukromí ochráněni od pohledů druhých se soustřeďte na správné provedení cviků. Postačí vám obyčejná výbava – cvičící podložka, činky, posilovací pásy. Nebo zainvestujte do rotopedu či pásu na běhání. Využívejte ji nejen na cvičení a posilování ale také na protahování a jógu. Když pozvete své přátele jistě vám to půjde jedna báseň. 

Dětský koutek

Vytvořte dětem na terase jejich osobní prostor plný hraček a radosti. Budou trávit čas venku ale zároveň při nepřízni počasí je lze ihned schovat a pokračovat v hrátkách. Vy navíc na své ratolesti neustále uvidíte, a tak se nemusíte bát, že se stane nějaké neštěstí. Zde se zabaví na celé odpoledne a vy budete mít trochu svého klidu.

Pracovna i odpočinková místnost

Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří pracují z domu, je vhodné mít to svoje místečko. Pracovat v létě s výhledem na zahradu je sen jednoho z nás. Práce vám půjde sama zaručeně od ruky a vám tak zbyde více času na odpočinek. Nezastaví vás ani déšť ani vítr. Při pohled na zahradu je zvyšuje produktivita, efektivita a soustředění. A navíc přichází ty nejlepší nápady.

Pánský dýchánek

Každý muž potřebuje časem upustit páru. S kým jiným upustit páru než s přáteli. Hodíte maso a zeleninu na gril, pijete vychlazené pivko a užíváte si momentu. Když budete mít uzavřenou terasu nezastaví vás ani počasí. Když budete mít sílu a náladu, nebojte se společenskou akci zakončit až nad ránem. Hraje váš oblíbený sportovní tým zápas? Pozvěte si přátele a fanděte spolu!

Stejně tak si i ženy mohou pozvat kamarádky a udělat si hezký holčičí večer.

Tip: Máte starý nábytek, který již doma nechcete? Je stále v dobrém stavu? Nevyhazujte ho. Umístěte ho na vaši terasu. Hodí se všechno – křesílka i gauče. Doplňte je ladícími polštářky. Zvýšíte tak nejen útulnost, ale také pohodlnost posezení. Když navíc přidáte i světýlka, které dokáží měnit barvu budete si připadat jako na dovolené.

Při realizaci terasy byste neměli zapomínat ani na vaše čtyřnohé mazlíčky. Zařiďte jim vlastní dvířka, aby se mohli pohybovat dovnitř i ven dle libosti.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dětský koutekfitnesshomeofficeterasavenkovní kuchyň

The author Michaela

Leave a Response