close

Kuchyň je ústředním bodem v domácnosti, proto by měla být místem, kde se nejen připravují delikatesní pokrmy, ale také kde vládne přátelská a příjemná atmosféra. Poradíme vám hned několik nápadů, co promění obyčejnou kuchyň v naprosto idylické místo.

1. Čistota a pořádek na prvním místě  

Čistá a uklizená kuchyň je bezprostředně tou nejlepší dekorací, jakou může mít.  Právě tady je důležité zachovat prostor funkční a praktický. Prioritou je nechat dostatek místa na pracovních plochách a kuchyňském ostrůvku pro přípravu a konzumaci jídla.

2. Rostliny a doplňky

Květiny v jakékoliv místnosti vždy vytvoří klidnou atmosféru, a to dokonce i v kuchyni, která může být často rušným a hektickým centrem domácnosti.  V tomto případě je přímo žádoucí mít v kuchyni malé květináče se zasazenými bylinkami jako je třeba rozmarýn, bazalka a tymián. Nejideálnějším místem je parapet okna, ovšem záleží na dispozici každé kuchyně zvlášť. Nejenom že si kuchyni takto zútulníte, ale také jí dopřejete příjemné bylinkové vůně.

3. Otevřené police

Skvělým kuchyňským prvkem jsou také otevřené police, které vytvoří elegantní a otevřený efekt. Díky různým doplňkům můžete z otevřených polic vytvořit centrální oblast, co pojme veškeré praktické spotřebiče a doplňky.

4. Ozdobné tácy a podnosy

Dekorativní podnosy vám umožní vystavit vaše oblíbené předměty a doplňky. Jsou vhodné pro umístění například váz s čerstvými květinami, podtácků, ubrousků a dalších malých kuchyňských doplňků. Tímto ušetříte prostor, který je potřeba pro přípravu jídla.

5. Barevné akcenty a kontrasty

Barevné předměty rozmístěné po kuchyni mohou vytvořit krásné akcenty a poutavé prvky kontrastu v prostoru. Jestliže ve vaší kuchyni převládá jedna barva, je třeba ji lehce narušit barvou jinou. V tomto případě stačí přidat skutečně jen pár doplňků. Držte se pravidla, že neutrální tóny vévodící prostoru doplníte o barevné doplňky, kdežto barevné tóny, které ve vaší kuchyni převládají, doplníte o neutrální barvy, ideálně barvy zemité a přírodní.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : dekorace

The author Michaela

Leave a Response