close
Stavba
Stavba

Rodinný dům obklopený zahradou s obrovským bazénem. Děti dovádějí s chundelatým mazlíčkem. Za okny kvetou červené muškáty. Sen, který by chtěl žít nejeden Čech. Prvním krokem na cestě k jeho splnění představuje hrubá stavba. Víte, co je její součástí? Vyplatí se jít v dnešní době cestou svépomoci? Odpovědi naleznete v tomto článku.

Zednické práce
Zednické práce

Hrubá stavba bez základní desky

Pojem hrubá stavba není nikde jednoznačně vyložen. Pro majitele to může být dům bez omítky a bez nastěhovaného vybavení. Stavaři si pod hrubou stavbou představí třeba zděné stěny na již připravené základové desce. Například dodavatelé dřevostaveb většinou počítají s tím, že máte základy hotové. A ani střecha nemusí být u hrubé stavby samozřejmostí. Návrh kvalitní stavební firmy bude určitě zahrnovat upřesnění, co všechno vám dodá a za kolik.

Izolace
Izolace

Finance až na prvním místě

Odpověď na otázku, kolik stojí výstavba domu, se obtížností vyrovnává dotazu na cenu sportovního vybavení nebo dopravního prostředku. Velmi zjednodušeně – může se pohybovat v rozmezí dvou až tří milionů. Možná se toto cenové rozpětí ještě rozšíří. Hodnotu zvyšuje nejen cena materiálu, ale zejména cena práce, protože řemeslníků na trhu moc nepřibývá. Přemýšlíte, zda ušetříte finance a některé části domu postavíte svépomocí? Zaplatíte je však svým volným časem, dovolenými a stresem. Pokud uděláte chybu, budou vás stát další peníze dodatečné opravy. Ale jak zjistit co vás čeká, když máte konkrétní představu? Zadejte si poptávku a získejte nabídky na míru od stavebních firem.

Koupelna
Koupelna

Jak si zadat poptávku

Zadejte si do prohlížeče Poptávej.cz. Tento poptávkový server umožňuje zadání poptávky zdarma a bez závazků. Vyplníte zde poptávkový formulář, kam uvedete co nejvíce detailů včetně rozměrů, materiálů, lokality, ale také lze přiložit soubor s nákresem hrubé stavby. Stavební firmy si udělají přesný přehled o tom, jaká práce na vašem projektu bude. A díky tomu sestaví cenovou nabídku dle vašich potřeb. Do vámi uvedeného emailu budou postupně přicházet jednotlivé návrhy. Vyberete si ten nejlepší, domluvíte si schůzku a vašemu budoucímu bydlení už stojí v cestě pouze čas. Stejným způsobem můžete hledat třeba i zahradního projektanta.

Tags : rodinný důmstavba
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response