close

Je řada lidí, co si myslí, že pes do bytu nepatří. A když už si nějakého pořídit, tak jen nějaké malé společenské plemeno. Pejskaři naopak zastávají názor, že raději v bytě, než na řetězu u boudy. A pokud jde o rasu, která je do bytu vhodná – neexistuje univerzální odpověď.

shutterstock_128477141

Co očekáváte od psího kamaráda

Dřív, než si vyberete psa do bytu, musíte si odpovědět na tu úplně nejdůležitější otázku: proč si ho chcete pořídit? Přejete si jen živou společnost, pejska, který radostně přiběhne, aby vás přivítal doma, přitulil se, když se díváte na televizi a trávil víc času na gauči než venku? Nebo chcete parťáka na dlouhé procházky v přírodě? Láká vás některý z kynologických sportů? To jsou aspekty, podle nichž vybíráme správné psí plemeno.

Jak pes změní váš život

Bez ohledu na to, jakého pejska si nakonec vyberete, několik změn ve vašem životě nastane.

  1. Musíte se na něj připravit. Počítejte s tím, že štěně miluje kožené věci a nechá na nich stopy drápků i zubů. Myslete na to, že drápky mohou poškrábat dřevěnou podlahu i PVC, na laminátové mu to bude klouzat a dlažba je studená. Nejlepší variantou je přírodní linoleum nebo koberce, u nich ale počítejte s tím, že zbavit se chlupů je dost obtížné (pomáhá rotační kartáč).
  2. Musíte si ho vychovat. Jestli se nechcete v budoucnu stát trpěným otrokem svého psa, musíte mu od začátku vymezit pravidla a prostor. A i když je váš pejsek opravdu roztomilý, musíte být nekompromisní a důsledný.
  3. Péče o psa je každodenní záležitost. Není to hračka ani módní doplněk, denně potřebuje jíst, pít a vyvenčit. Myslete na to, než si ho pořídíte, protože dohadovat se, kdo s ním půjde ven, ve chvíli, kdy už ho máte pár měsíců doma, to je už opravdu pozdě.

Jestli chcete pořídit pejska dětem, pamatujte, že jste to vy, kdo má zodpovědnost za oba, vy budete platit účet za veterináře a kupovat mu granule.

Jestli tohle všechno zvládnete a vyřešíte, získáte toho nejvěrnějšího kamaráda, tvorečka, který vás bude milovat tak moc, že by pro vás položil i život. A skutečně není nic krásnějšího, než pohled do psích očí.

Tags : jak vybrat psa do bytujaký pes do bytupes v bytě
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

1 Comment

Leave a Response