close

Rozhodujete se, zda zateplit svůj dům? Pokud ano, určitě se snažíte vzít v úvahu všechny pro i proti, jelikož se jedná o poměrně velkou finanční investici. No ověřte si, zda vám v tomto tématu neřadí člověk, který mě špatné zkušenosti ne kvůli kontaktnímu nebo odvětraný zateplovacímu systému, ale chybné realizaci.

shutterstock_158215526

Ne každá firma se totiž skládá z odborníků na slovo vzatých a proto je třeba se vyvarovat chybného výběru. Důležitým bodem je navrhování projektové dokumentace s detaily, které tam často chybí. A tam je jádro problému.

Šetřit v tomto fochu se nevyplácí, protože to v konečném důsledku přinese více starostí či peněz vložených do opravy vadného zateplení. V první řadě musí být navržena správná tloušťka izolace, kterou by měl posoudit odborník individuálně pro konkrétní dům, aby se zohlednily všechny tepelné mosty. Pokud se špatné zateplení domu spojí is výměnou oken, sníží se výměna vzduchu, a výsledkem jsou plísně na stěnách. A o ty nestojí nikdo.

Při výběru materiálů zohledňujte zda struktura umožňuje, že izolují při stejné tloušťce lépe než jiné. Polystyren, jakož i minerální vlna stejně splňují podmínku tepelné izolace. Předností minerální vlny je její požární bezpečnost – nehoří a nešíří plamen. Kromě toho je flexibilní, výborně se přizpůsobuje nerovnostem stěn i při složitých tvarech, čímž zabraňuje vzniku netěsností, které vedou k vytváření tepelných mostů. Polystyren je zase oblíbený díky nenamáhavou manipulaci. Přes okna a vnější dveře – kvalitní okna a vstupní dveře dokáží snížit tepelné ztráty domu o 25 až 35 procent. V bytě uniká přes okna a dveře dokonce až 45 procent tepla. Přes obvodové zdi, střechu a podlahy – zde je únik různý, přes obvodové stěny v rodinném domě přijdete o 25 až 35 procent tepla, v bytě dokonce až o 40 procent. Přes střechu unikne do ovzduší 25 až 35 procent tepla, podobný únik je iv přízemních bytech, pod kterými je sklep.

Komplexní zateplovací systémy totiž dokáží, díky výborným tepelněizolačním vlastnostem, ušetřit až 56 procent nákladů na vytápění a tomu říkáme výhoda.

The author mata.l

Leave a Response